SFS_AVA (2)

3D štúdio vytvárajúce historicky reálne príbehy a turisticko-športové zážitky, ktoré rozostierajú hranice medzi fyzickým a digitálnym svetom.

Hrad Šariš

Hrad Zborov

Hrad Kapušany

Mesto Bardejov

Vaša pamiatka

Rekonštrukcia najrozsiahlejšieho hradného objektu na území Slovenska, Šarišského hradu pri obci Veľký Šariš, z roku 1 617.

Na rok 2019 pripadalo 10-te výročie záchrany hradu Zborov. Príspevkom k tomuto výročiu bol vznik digitálnej rekonštrukcie hradu z roku 1 684 s ďalšími aplikáciami pre zvýšenie povedomia hradu.

Aj keď sa pôvodná podoba hradu nezachovala, na základe dostupných informácií a spolupráce s odborníkmi sme vytvorili digitálnu podobu hradu z roku 1 715.

3D rekonštrukcia celého kráľovského mesta z roku 1 768, ktoré patrí medzi UNESCO pamiatky, so svojim starým hradom, mohutnými baštami a opevnením, pestrým životom.

Plánom v AV Activities s.r.o. je 3D dokumentácia celej Šarišskej hradnej cesty. Ale radi vytvoríme AR/VR/3D aktivity aj v iných oblastiach.

Aktuality

Prečítajte si posledné novinky zo spolupráce s našimi klientmi a rozširovania povedomia medzi ľudí o téme AR & VR. Máte záujem sa dozvedieť viac informácií? Napíšte nám a radi Vám pomôžeme a zodpovieme Vaše otázky.

Kapušiansky hrad slaví druhý úspech
Pre hrad Kapušany sme pripravili 360° audio-vizuálny projekt s názvom „KAPU - virtuálna brána do minulosti Kapušianskeho hradu“, ktorý bol podporený v rámci Výzvy predsedu PSK na predkladanie žiadostí o dotáciu pre rok 2021, v Programe 2. „Kultúra“, podprogram 2.3 Nehmotné kultúrne dedičstvo. Súčasťou balíka bolo dodanie VR okuliarov, príprava 3D / 360° videa so sprievodným slovom o histórii hradu, a príprava aj 2D videa o povesti hradu (povesť o oslíkovi).
Čítať článok
Medzinárodný deň detí v Bardejove
Čo dokáže potešiť deti a mládež v 21. storočí? Technológie, aplikácie, hry, zábava, virtuálne zážitky, to je predsa jasné. Práve preto sme v spolupráci s TIK Bardejov pripravili na MDD 2021 akciu, kde si mohli deti a mládež prísť vyskúšať, ako funguje virtuálna a rozšírená realita s možnosťou pohľadu na historický hrad Zborov v 16. storočí či historické mesto Bardejov v 17. storočí. Viac informácií vo videu od 2:20 min. Akcia bola prístupná v Informačno-turistickej kancelárii Bardejov pre všetky deti a mládež (ako aj občanov aj turistov) v meste Bardejov, ktorá trvala v dňoch 5. - 6.6.2021.
Pozrieť video
Spoločná vízia a partnerstvo
S firmou Tasty Air spolupracujeme už dva roky, kedy si medzi sebou vymieňame informácie, názory, postrehy zo sveta technológií a nových možnosti pre tvorbu interaktívnych AR a VR produktov. Začiatkom roku 2021 sme uzavreli partnerstvo a tešíme sa na pokračovanie našej spolupráce. Jeden z najviac podarených projektov, ktorý sa nám spolu podarilo dosiahnuť bolo tvorba AR aplikácií pre hrad Zborov, o ktorých si môžete prečítať v článku.
Čítať článok
Kapušiansky hrad slaví prvý úspech
Projekt „Šarišské hrady vo virtuálnej realite – Kapušiansky hrad“ bol podporený v rámci Výzvy predsedu PSK na predkladanie žiadostí o dotáciu pre rok 2020, v Programe 2. „Kultúra“, podprogram 2.3 Nehmotné kultúrne dedičstvo. Podpora pomôže v pokračovaní prípravy základného balíka e-produktu Šarišské hrady vo virtuálnej realite ako nástroj pre komplexnú propagáciu hradov v regióne Šariš inovatívnym a jedinečným spôsobom.
Čítať článok
Hrad Zborov - Prípadová štúdia a vyhodnotenie
Prípadová štúdia ohľadom zaujatia návštevníkov hradu pomocou audio-vizuálnych efektov, zobrazených prostredníctvom technológie VR a AR. Aké boli referencie na vytvorený produkt? Má zmysel pokračovať v digitalizácií historických pamiatok nie len pre zachovanie národného kultúrneho dedičstva, ale aj s cieľom zaujať ľudí a podporiť turizmus v okolí hradu?
Čítať článok
Previous slide
Next slide

Napíšte nám pre nezáväznú konzultáciu

Potrebujete pripraviť kompletné riešenie od návrhu až po finálnu prezentáciu? Alebo ste si vybrali individuálnu službu, ktorú Vám pripravíme na mieru? Máte záujem o iné služby? Radi Vám pomôžeme a zodpovieme Vaše otázky.

AV Activities, s. r. o.
Inovatívne 3D štúdio prinášajúce nové nápady v oblasti IT, hlavne ako efektívne prezentovať produkty a služby pomocou AR & VR  & 360° imerzívnych technológií. História ׀ Digitalizácia ׀ Vzdelávanie ׀ Marketing ׀ Chytrá (e)Mobilita ׀ (e)Zdravie.
Copyright 2018 – 2024 © All Rights Reserved.